Бібліотека-філія с.Молодків

OLYMPUS DIGITAL CAMERAСело Молодків розташоване у північно- західній частині району на межі з Богородчанським районом. Перша письмова згадка – 1474 р. Одна з версій назви – першими на території села оселились молоді люди. Територія – 729.6 га.

Молодків був одним з осередків активного громадського життя краю. Крім «Просвіти» в селі діяли товариство «Січ», «Доріст», «Союз українок». На початку ХХ ст.. в селі побувала Ольга Кобилянська.

У 1905 році в селі Молодків було організовано товариство «Просвіта». Членами його були активні люди  села, які вміли хоч трохи читати. В розпорядженні товариства були дві кімнати і одна з них була читальня.         Під час Першої світової війни 1914 р.  статус «Просвіти» був втрачений і тільки з настанням миру активісти села виявили бажання відродити товариство знову. Головою «Просвіти» був обраний Миклин Василь Степанович. Він зумів затвердити новий статус і на цій підставі громадяни села власними силами розпочали будівництво споруди під хату-читальню. Ця будівля недовго була читальнею, з часом її забрали під школу. У 1930 році члени читальні, а їх нараховувалось 30 чоловік, почали домагатися грошей за будівлю і замість грошей було виділено дерево для будівництва будинку «Просвіти». Будували споруду усім селом. Коли будівлю було закінчено (1933 р.), тоді була створена бібліотека на громадських засадах. Завідував бібліотекою Попович Михайло Іванович.

 Після другої світової війни в селі було відкрито бібліотеку. Більше 40 років (з 1954-1994 рр.) бібліотеку очолювала Ковалюк Марія Дмитрівна. Довгий час  працювала в бібліотеці Герзик Галина Дмитрівна. У 1980 році колгосп «17 вересня» під головуванням Андрієва В.Д. вирішив спорудити новий будинок культури. Бібліотека тимчасово була перенесена в приміщення тодішнього будинку побуту (тепер приміщення сільської ради).  В 1987 році був відкритий новий будинок культури, в якому на другому поверсі розмістилась бібліотека. З 1995 року завідує бібліотекою Середюк Галина Петрівна, бібліотекар – Кисляк Любов Степанівна. Сьогодні бібліотека – інформаційний, культурно-просвітницький заклад, що має упорядкований фонд документів і надає  їх в тимчасове користування. В бібліотеці затишно, естетично. До послуг користувачів книжковий фонд в кількості 8634 примірників книг, 7 назв періодичних видань, книжкові виставки на актуальні теми.  Обслуговує бібліотека  понад 1050 користувачів. При бібліотеці працюють клуби за інтересами: жіночий «Сербиця» та дитячий «Книжковий садочок». У 2011 р. методичним відділом ЦРБ узагальнено та видано досвід роботи клубу «Сербиця». При бібліотеці створено музей історії села. В окремій кімнаті розміщено більше 200 експонатів, працівники бібліотеки, вчитель місцевої школи Кисляк Г. проводять екскурсії. Бібліотека приймає активну участь у районних та обласних конкурсах, оглядах, акціях. Бібліотека працює в співдружності з сільською радою, школою, будинком культури.