Центральна районна бібліотека

Надвірнянська  районна бібліотека для дорослих заснована восени 1945 року. Бібліотекою завідували: Смирнова, Федір Кантор, Ірина Скрипник, Галина Максим”юк. У грудні 1979 року проведено централізацію бібліотек і районна бібліотека отримала статус центральної районної бібліотеки. Першим директором була Калина Литвинова, з 1982-1989 рр. – Марта Кушнерчук, з 1989-2000 рр.- Нелла Маринюк, з березня 2000 р. – Марта Кушнерчук.

ЦРБ – інформаційний, соціокультурний осередок, організаційно-методичний центр для бібліотек-філій району. Бібліотека щороку обслуговує більше 5 000 користувачів. Книжковий фонд – 47 700 прим., 90 назв періодичних видань. У 1994 р. створено відділ краєзнавчої літератури, в 2007 р. – відділ інформаційних технологій (Інтернет-центр) за підтримки Посольства США в Україні.

При бібліотеці працюють клуби за інтересом “Джерело”, “Краєзнавець”. Здійснюється різноманітна соціокультурна діяльність, бібліотека активно співпрацює з громадськими організаціями, літстудією “Бистрінь”, педколективами шкіл, коледжу. Частими гостями в бібліотеці є відомі люди регіону, письменники, поети. Бібліотека тісно співпрацює з місцевими ЗМІ, доступна для всіх жителів району, її працівники завжди раді своїм користувачам.

Відділи бібліотеки:

 – Відділ обслуговування користувачів (абонемент, читальний зал)

– Відділ краєзнавчої літератури

– Відділ комплектування і обробки літератури

– Відділ методично-бібліографічної роботи

Відділ інформаційних технологій

Відділ обслуговування користувачів

(абонемент – ІІ поверх, читальний зал – І поверх,).

На абонементі зосереджено універсальний фонд друкованих видань, які видають читачам додому. Влаштовуються книжкові виставки на актуальні теми. Працює літературний клуб за інтересом «Джерело».

 Читальний зал представляє документально-інформаційний ресурс універсального змісту. Практикується видача книг додому – «нічний абонемент», як одна з форм надання платних послуг. Читальний зал організовує і проводить масову популяризацію літератури: презентації книг, літературні години, вечори тощо. При читальному залі відкрито філію Центру Європейської Інформації від ОНУБ ім. І.Франка. Книжковий фонд відділу обслуговування нараховує 40 500 прим. книг. Щороку до читального залу надходить біля 70 назв періодичних видань.

Відділ краєзнавчої літератури

(ІІ поверх)

Відділ створено у 1994 році. Фонд відділу нараховує 5 800 примірників книг. Щороку відділ отримує біля 30 назв періодичних видань. При відділі створено «Публічний центр регіональної інформації», працює клуб за інтересом «Краєзнавець».

Відділ краєзнавчої літератури здійснює пошукову роботу з питань краєзнавства, популяризацію краєзнавчої літератури, довідково-бібліографічну, інформаційну роботу краєзнавчого, народознавчого спрямування. Проводиться активна масова робота.

Відділ комплектування і обробки літератури

(І поверх).

Відділ здійснює поточне комплектування та доукомплектування фонду ЦБС. Приймає, облікує, реєструє літературу, що надійшла, раціонально розприділяє її між структурними підрозділами. Вилучає з обліку списану літературу. Двічі на рік здійснює передлату а періодичні видання для бібліотек ЦБС. Складає і редагує каталоги. Проводить переоблік фондів бібліотек згідно планів-графіків. Відділ надає практичну, методичну допомогу бібліотекам системи  згідно своєї спеціалізації.

 Відділ методично-бібліографічної роботи

(ІІІ поверх)

Надає методичну і практичну допомогу бібліотекам району, сприяє підвищенню кваліфікації бібліотечних працівників, ініціює проведення маркетингових досліджень, виявляє, організовує вивчення і узагальнення передового досвіду в роботі бібліотек і сприяє впровадженню його в практичну діяльність. Аналізує стан бібліотечної справи,розробляє і видає методичні рекомендації, розробки-сценарії масових заходів тощо.
Бібліограф здійснює довідково-бібліографічне, інформаційне обслуговування користувачів, формує і веде довідково-бібліографічний апарат.

Відділ інформаційних технологій

(Інтернет-Центр) (ІI поверх)

ВІТ – новий відділ бібліотеки, створений у вересні 2007 року. Надвірнянська ЦРБ взяла участь у конкурсі проектів LEAP-VI «Інтернет для читачів публічних бібліотек», оголошеному Посольством США в Україні та увійшла в число переможців. Отримано гранд на безкоштовний доступ користувачами бібліотеки до світової мережі Інтернет на 2 роки. 13 грудня 2007 року відбулось офіційне відкриття Інтернет-центру за участю представників Посольства США в Україні Скотта Айнхрона та Ольги Любинецької, а також директора ОНУБ ім. І.Франка та представників місцевої влади.

При відділі створено Пункт доступу громадян до офіційної інформації (ПДГ) згідно проекту УБА та Програми сприяння парламенту ІІ.

До послуг користувачів 9 робочих станцій.

В Інтернет-центрі ви можете:
– мати доступ до Інтернету;
– користуватися електронною поштою;
– користуватися онлайновим спілкуванням в Інтернеті за допомогою браузера робочої станції;
– отримувати (завантажувати) файли з файлових архівів та веб-серверів Інтернету;
– роздрукувати потрібну інформацію;
– сканувати документи;
– оволодіти навиками роботи в мережі Інтернет (групове, індивідуальне навчання);
– отримати списки Інтернет-сайтів, вебліографічні покажчики з актуальних тем тощо.

При відділі інформаційних технологій  створено пункт доступу громадян до офіційної інформації (ПДГ) згідно проекту УБА та Програми сприяння парламенту ІІ.

В ПДГ ви можете:

* отримати вільний доступ до сайтів органів державної влади та місцевого самоврядування;

* пройти навчання методиці пошуку інформації на сайтах органів державної влади та місцевого самоврядування;

* отримати консультації з методики пошуку офіційної інформації;

* отримати інформацію та консультації працівників відділу згідно вашого запиту;