Година пам’яті

imagesПонад все вони любили
Свій    коханий   край…
П. Тичина, 1918 р.

29 січня 1918 р. біля залізничної станції Крути під час наступу на Київ відбувся нерівний бій між більшовицькими військами М. Муравйова та об’єднаними військами юнкерів 1-ї Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького та 1-ї сотні новоствореного Студентського куреня під командуванням Аверкія Гончаренка.

Бій не мав якогось вирішального значення, але увійшов в історію як символ патріотизму, героїзму і жертовності української молоді в боротьбі за незалежну Україну. Цей бій – не рядова історична подія, це пам’ять, яка має важливе значення для української ідентичності.

Про це та інші факти цієї історичної події розповіли присутнім під час години пам’яті «Їх було триста…» Н. Мартинюк, Р. Грушецька, І. Черній та Т. Ковш, звучала поезія. Відеофільм про бій під Крутами демонстрував Р. Заник. Студенти Надвірнянського коледжу НТУ висловили своє враження, свої думки про подвиг ровесників під Крутами, провели аналогію з сучасними подіями. Хвилиною мовчання пом’янули загиблих під Крутами та на Євромайдані. На закінчення вечора пам’яті виконали Гімн України.

013 030 028

034 031 005

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.