Літературна година

Изображение 013Тарас Мельничук – потужна постать в літературному процесі України. Його доля схожа на долю поетів-шестидесятників: дисидент, в»язень радянських таборів, гнаний з університетів за вільнодумство, переслідуваний за розкуте поетичне слово. Система гнула його, а він не здавався. Після тюрми поневірявся в пошуках роботи. У 1990 році наступило якесь просвітлення – був прийнятий членом Національної спілки письменників України, став лауреатом літературної премії ім. В.Сосюри за добірку поезій у газеті “Літературна Україна”. У 1992 р. нарешті отримав справжнє визнання – став лауреатом Національної премії ім. Т. Шевченка за збірку поезій “Князь роси”. Останні роки жив у Коломиї, бо рідну хату недруги спалили, до речі, разом із двома валізами рукописів.

Пам’яті великого поета в читальній залі центральної районної бібліотеки 20 серпня (в день його 75-річчя) проведено літературну годину «Йти по житті, як по вогні // І не стоптати білі ружі…». Життєвий, творчий шлях поета висвітлювали ведучі Раїса Грушецька та Наталія Берчак. Звучала поезія. Присутні переглянули відеофільм – виступ Тараса Мельничука при врученні йому Шевченківської премії. Своє захоплення постаттю поета, його геніальною творчістю висловили член НСПУ Любов Василик, вчитель української мови і літератури Ганна Світко, бібліотекар Ярослав Лазорко, поет Степан Писуляк. У своєму виступі Степан Писуляк зауважив, зокрема, що найбільше у творчості Т. Мельничука йому імпонує його бунтарський дух і водночас ніжність, віртуозне володіння словом, майстерність у відтворенні людських почуттів та прочитав власний вірш, присвячений улюбленому поету.

Увазі присутніх було представлено книжкову виставку «Із страждання і болю – справжня поезія», прикрашену портретом Тараса Мельничука намальованим вугіллям членом НСПУ Марією Дзюбою та виставку світлин з особистої колекції Я. Лазорка, Р. Грушецької, кілька з них – про перебування поета у 1992 р. в нашій бібліотеці на творчому вечорі.

 Изображение 016 Изображение 018 Изображение 025

Изображение 028 Изображение 035 Изображение 037

Изображение 041 Изображение 042 Изображение 046

Изображение 047 Изображение 048 Изображение 010

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.