Легенди – душа народу

01Надвірнянщина – чарівний, мальовничий, овіяний легендами край, який називають зеленою казкою України. Простий народ створив про свій улюблений край слово дивне – легенди, перекази. У назвах гір, сіл, річок вкладено душу народу. Чимало топонімічних легенд, пов»язаних з назвами окремих місцевостей, урочищ, населених пунктів мають історичну основу і виховують любов до рідної землі. Із народних легенд долинає до нас сива карпатська давнина, висока людська фантазія, боротьба добра зі злом, в якій на прю із самою смертю стає чисте кохання. Хто спізнає вільну і невмирущу легенду нашого краю, той полюбить його історію, природу через мудрість, віками народжену і колисану.

В рамках акції «З народних уст» бібліотечні працівники району провели пошукову роботу і записали легенди, перекази в кожному населеному пункті.

Центральна районна бібліотека видала збірник «Легенди Надвірнянщини», який пропонуємо увазі всіх, хто любить свій край, шанує його звичаї, традиції, обряди, усну народну творчість. (р. «Бібліографія»).

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.