Етностудія «Джерело»

Изображение 012Вигаптуй на небо райдугу-доріжку,
Простели до сонця вишивку-маніжку,
Щоб по тій доріжці з лебедями-снами
Плавати до щастя білими човнами.

Такими словами розпочалось свято української вишивки «А над світом українська вишивка цвіте» в будинку «Просвіта» (засідання етностудії «Джерело»).

Вишивка – символ духовності, найдавніший вид українського мистецтва, який передавався з покоління в покоління. З розгорнутою історичною довідкою  про вишивку як невід’ємну частину національної культури українців розповіли ведучі свята – бібліотекарі Ярослав Лазорко та Наталія Берчак. Завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька презентувала альбом  «Дивосвіт Карпат у вишивці Ольги Писарук» відомої місцевої вишивальниці, лауреата районної премії ім. надії Попович в галузі образотворчого і народного мистецтва Ольги Писарук, читала поезії Михайла Михальчука, присвячені вишивці.

Бібліотекарі влаштували розгорнуту книжкову виставку.

 Членами етностудії представлено велику колекцію вишивок різної техніки вишивання, світлиця виглядала урочисто, святково, веселково, що додавало святкового настрою, а також пісня про вишиванку та поезія.

Радісно усвідомлювати, що сьогодні вишивка знову стає модною, вишивані строї носять і дорослі, і діти з гордістю, бо вишивка ідентифікує нас як українців.

DSCF4130 DSCF4167 Изображение 003

DSCF4172 Изображение 006 DSCF4169

DSCF4145 DSCF4176 DSCF4187

  DSCF4135 DSCF4150 Изображение 002

DSCF4136 DSCF4138 DSCF4144

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.