21 листопада – День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Це день початку двох доленосних для сучасної України подій: Помаранчевої революції 2004-го та революції Гідності 2013-го – подій в історії України, які змінили життя багатьох українців, їхнє бачення світу і себе у ньому. День Гідності та Свободи встановлений указом Президента України від 13 листопада 2014року «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» .

21 листопада 2013року в Києві почалися студентські акції протесту, спричинені несподіваним одностороннім рішенням влади відкласти підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Після жорстокого побиття студентів та розгону Євромайдану, мирний протест переріс у масові зібрання – щотижневі віче для підтвердження своїх поглядів, громадського спротиву – та постійні сутички між протестувальниками та спецпризначенцями. Події зими 2014 року стали справжньою національною трагедією. У мирний час, у центрі Європи прицільним вогнем було вбито сотні громадян України, а Будинок профспілок – спалено. І це стало переломним моментом тогочасного режиму.

Революція Гідності – так назвуть згодом «Євромайдан» – об’єднала весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її розвитку в європейському співтоваристві, захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, досягнення гідного рівня життя й праці.
З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи, в Надвірнянській центральній міській публічній бібліотеці розгорнуто книжкову виставку-спомин, на які представлено матеріали, що розповідають про ці доленосні події в історії української державності.

Запрошуємо переглянути!

Sharing

Залишити відповідь