Презентація нових ретророманів Василя Добрянського

Василь Добрянський — український письменник, журналіст 22 вересня під час  зустрічі із шанувальниками своєї творчості в Надвірнянській центральній публічній бібліотеці презентував одразу три ретроромани: «Помилка капітана Жеграя», «Вибір капітана Котляревського» та «Трибунал апостолів», а також  новий детектив «Зруйноване гніздо шуліки», який представив на цьогорічному Форумі видавців у Львові.

Василь Добрянський, відомий також як Борис Крамер – український письменник, член Національних спілок письменників та журналістів України, власник чималої кількості відзнак та нагород: обласної літературної премії ім.В.Стефаника, міської літературної премії ім.І. Франка, обласної журналістської премії ім. Б. Бойка, дипломів та Спеціальної відзнаки «Правосуддя» в номінації «Романи» Міжнародного конкурсу «Коронація слова – 2018» за роман «Пастка на полоза», гран-прі в номінації «Романи» конкурсу «Коронація слова –  2019» за роман «Зламані сходи» та ін.

За чотири роки у Василя Добрянського вийшло сім романів. Автор в 2019році відвідав наше місто з презентацією серії детективів, зокрема:  «Зламані сходи», «Пастка на полоза», «Справа про страчений одяг», які вийшли під псевдонімом Борис Крамер. Письменник розповів, що під час карантину — з березня минулого року і до сьогодні — плідно працював. Тому побачили світ три його ретроромани. Останній твір — «Трибунал апостолів» — з’явився в українських книгарнях цього року. Видання є продовженням ретророману «Помилка капітана Жеграя», який виданий минулого року. Зараз готується ще й третій роман.

Це буде трилогія про час гетьманату Павла Скоропадського 1918 року, тоді рівно вісім місяців існувала Українська держава. Це надзвичайно цікавий, але мало вивчений період.

Третій роман, який представив Василь Добрянський, «Вибір капітана Котляревського» описує 1810 рік. Французький імператор Наполеон готувався до походу на Москву, вирішуючи, як йому вчинити з Україною. Василь Добрянський зазначив, що написав цей роман з однієї фрази Івана Франка, яка звучала приблизно так: «Сей твір міг би знаходитися в похідному куфері Наполеона». Письменник мав на увазі поему-бурлеск «Енеїду».

Працюючи над історичними романами, письменник багато часу працював з електронними архівами. “Романи покликані залучити читача у глибоке поринання в нашу історію. Адже вона цікава та захоплююча. Там можна дізнатися багато такого, чого не пишуть жодні підручники. На написання кожної книги мені пішло по три місяці”, – говорить Василь Добрянський. Поціновувачі творчості письменника з захопленням слухали розповідь Василя Добрянського, котрий ділився творчими планами, пригадував цікаві випадки із свого життя та життя відомих авторів,  розповідав, як для написання романів вивчав різні історичні періоди, які лягли в основу його творів.

 Василь Добрянський дуже відповідально ставиться до своєї творчості, а його першим читачем, редактором і літературним критиком є дружина Марія, яка підтримує його і є постійним супутником на всіх презентаціях.

Щира і цікава зустріч з письменником пройшла невимушено в теплій, дружній атмосфері. Прихильники  творчості Василя Добрянського мали змогу поспілкуватися з автором та придбати книги з автографом. Сподіваємося, що автор ще не раз завітає до нашого міста з новими творами.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.