Франкові читання

27 серпня українці відзначають 165-річчя з дня народження великого сина українського народу Івана Яковича Франка. Іван Франко – другий після Т. Шевченка письменник, який своєю творчістю підтвердив світове значення української культури, підніс її на міжнародному рівні. Франко – автор близько 6000 творів, серед них – 10 поетичних збірок, 10 творів великої прози і приблизно 100 – малої, понад 3000 публіцистичних статей та наукових праць із різних галузей знань і суспільного життя.

У своїх творах він постає як поет, прозаїк, драматург, літературний критик, фольклорист, історик, філософ, публіцист, перекладач, одним словом – монументальна постать, блискучий новатор форми, літописець народного життя. Завдяки величезному таланту, ерудиції, працелюбства став пророком після шевченківської доби, провісником відродження прометеївської сили рідного народу, символом її невичерпності.

Наш народ гідно шанує пам’ять Івана Франка. Його іменем названо наш обласний центр, Львівський державний університет та багато інших установ, перейменовано с. Нагуєвичі, названо вулиці, встановлено пам’ятники. У рідному селі великого Каменяра та у Львові відкрито літературно-меморіальні музеї Івана Франка.

В нашому місті у парку ім.. І. Франка встановлено постамент Каменяреві. До дня 165-річчя Івана Франка надвірнянська громада провела біля постаменту загальноміські Франкові читання, які розпочалися з вшанування Каменяра покладанням квітів від міської влади до постаменту Франка. До читання віршів долучилися: очільник міста Зіновій Андрійович, працівники міської ради, учасники народного аматорського драматичного колективу «Веретено» та їх керівник Галина Чуревич, працівники культури Молодківського старостинського округу, бібліотекарі міста та інші небайдужі представники громадськості. Кожен, хто долучився до читання творів Франка – і слухачі, і читці – відчули силу і велич Франкового слова, який, через століття, немов промовляє до нас актуальними і нині словами, що “ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіціальних кордонів”.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.