Екопанорама «Від буденного до прекрасного»

13 червня у відділі краєзнавчої літератури відбулась екопанорама «Від буденного до прекрасного», яку спільно організували працівники природного заповідника «Горгани» та бібліотекарі відділу краєзнавчої літератури. Провідний фахівець сектору еколого-освітньої роботи природного заповідника «Горгани» Роман Кузнєцов у своєму виступі наголосив, що за останні десятиріччя проблема охорони довколишнього середовища набуває особливої гостроти.

Від розвитку промисловості, сільського господарства, господарської діяльності людини відбувається збіднення генофонду рослинного і тваринного світу, зниження екологічної рівноваги біосфери. Вміст шкідливих речовин зростає. Одна з причин погіршення екологічної ситуації-значне зменшення лісистості водозборів річок, зниження верхньої межі лісу, зменшується кількість лісових насаджень, захаращуються русла річок. Одна з проблем – затоплення територій і руйнування берегів річок під час повеней, обміління річок. Незадовільний стан полігонів твердих побутових відходів.

На екопанорамі присутні обговорювали питання про переробку сміття, про його роздільний збір, а також переглянули ряд актуальних відеороликів про особливості охорони природи на Україні і , зокрема, на Прикарпатті. Завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька ознайомила присутніх з інформацією про стан забруднення атмосфери повітря в м.Надвірна та зробила огляд літератури про охорону природи на Івано-Франківщині. Закінчився захід переглядом цікавого відеофільму про заповідні території та об»єкти на Прикарпатті.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.