День Героїв

23 травня в Україні відзначають День Героїв, присвячений сторінкам національно-визвольної боротьби українського народу. Це свято сьогодні покликане підкреслити історичний зв’язок між лицарями Київської Русі, козаками Гетьманщини, січовими стрільцями, вояками армій УНР та УПА, діячами ОУН, Героями Небесної Сотні та воїнами АТО.

Це свято своїм початком сягає далекого минулого, коли у 1941 році Другий великий збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв.

Головною метою збору було утвердження ідей українського націоналізму та постанов, що стосувалися політичного, військового, економічного та соціального життя на українських землях.

Травень не випадково був вибраний місяцем вшанування пам’яті Героїв. Це пов’язано з тим, що саме в травні пішли з життя лідери та ідеологи українського націоналістичного руху. З травня 1924 року помер один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський. 25 травня 1926 року в Парижі загинув один з лідерів української революції 1917-21 років Симон Петлюра. 23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби обірвав життя організатора українського націоналістичного руху Євгена Коновальця.

В центральній районній бібліотеці розгорнуто ряд книжкових виставок, присвячених Дню Героїв: «Не вмре Героїв вічна шана із болем змішана гірким» (читальна зала), «Їх подвиг і героїзм у наших серцях»  (краєзнавчий відділ).

День Героїв — це день пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків — борців за волю України та є символом незборимості української нації.

Відзначення Дня Героїв – це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – незалежності, розквіту і слави української самостійної соборної держави.

В травні виповнюється 140-річчя з дня народження неординарної постаті української історії, очільнику Директорії УНР , одного із лідерів Української Революції 1919-1921рр Симону Петлюрі. Про його життя та політичну  роль у українській історії  можна дізнатися переглянувши книжкову виставку «Симон Петлюра – фундатор збройних сил України, голова Директорії УНР».

Памятаймо ж борців за свободу, за кращу долю та волю України і з повагою та почуттям власної гідності промовмо – «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! СЛАВА УКРАЇНІ!».

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.