День вишиванки

Щороку в третій четвер травня Україна відзначає унікальне національне свято – День вишиванки. Це свято самобутнє і не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Втім, мільйони українців саме цього дня дістають із шафи національне вбрання – вишиванку, і йдуть у ній на роботу, чи на навчання.  Цього року День вишиванки припадає на 16 травня.

Це свято має для українців глибокий зміст: по всьому світу об’єднуються українці в одній ідеї і показують, що мають власну самоідентифікацію та національний код. Ставленням до вишиванки, як візитної картки України, українці яскраво показують свою національну та громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість.

Історія української вишиванки налічує близько тисячі років. Традиція її носіння ріднить її з традиціями інших слов’янських народів, до національних костюмів яких також входять вишиті сорочки з орнаментом. Вишиванка протягом багатьох століть використовувалася українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалася як оберіг – символ здоров’я та краси.

Центральна районна бібліотека теж долучилася до відзначення Дня вишиванки. В краєзнавчому відділі центральної районної бібліотеки до Дня вишиванки розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Вишиванка – оберіг та національний код українців».  Працівники бібліотеки  в цей день проводять обслуговування користувачів в традиційних українських вишиванках.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.