Свято рідної мови

21 лютого ми святкуємо Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави. В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне роозпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

«Наша мова – солов»їна» – за такою назвою у Гвіздська сільська бібліотека-філія (завідувач Олександра Куца) ініціювала свято рідної мови з учнями 6-Б класу місцевої школи (класний керівник Марта Ковалюк), яке проведено в будинку культури. Ведучі Оксана Божак і Артем Головчук говорили про нашу рідну мелодійну, чисту, багату рідну мову, необхідність її поважати, берегти, шанувати. Учасники свята розігрували сценки, згадували прислі»я і приказки про мову, декламували поезію. Прикрасили свято пісні «Наша мова солов»їна», «Гей, розвивайся ти, зелений дубе», «Рідна серцю Україна» у виконанні Влада Янцюка, Влада Жупника, Вероніки Янцюк. Активну участь у дійстві взяли Настя Болтнева, Софія Синяк, Христина Фурман, Соломія Кепещук, Іван Кепещук, Вероніка Герба, Діана Петрук та ін.

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається цей найцінніший скарб.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.