Могутність мови – це духовна могутність народу

Українська мова – одна з найдревніших, найбагатших і наймилозвучніших мов світу. Турецький мандрівник Ельвія Челебі, який 1657 року побував в Україні, згодом писав, що українці – це стародавній народ, а їхня мова всеосяжніша, ніж перська, китайська, монгольська. Мова забезпечує нормальне функціонування національного організму в усіх його виявах: політичному, економічному, культурному житті держави.

Життя нації, її духовний прогрес, зростання національної свідомості, розвиток культури неможливі без функціонування, розвою рідної мови. Мова – головна ознака нації. Українська мова протягом століть розвивалась в складних умовах тоталітарного режиму. Століттями її цілеспрямовано знищували, проводили русифікацію. Бо ж за словами Ліни Костенко: «Хочеш вбити націю- вбий її мову».

Сумну сторінку заборон на існування української мови розпочав царський уряд, який був переконаний, що український народ – це «малорусская разновидность русского народа».

У відділі обслуговування (абонемент) центральної районної бібліотеки діє книжкова виставка до Дня української писемності та мови за назвою «Могутність мови – це духовна могутність народу».
Плекаймо і бережім рідну українську мову як національну святиню, щоб не зявлялися більше нові мартирологи заборон на рідне слово. Бо як сказав Г. Грабович – «Коли мова ущемлена, тоді й психологія ушкоджена». «Мова – одежа нашого духу: вона така ж жива істота. Як і народ, що її витворив» П. Мирний.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.