Літературна година присвячена 80-річчю Тараса Мельничука

23 серпня в читальній залі відбулась літературна година «У пісні перейду, переквітну у звуки, що не встигну дожить – пісне, ти доживи», присвячена 80-річчю від дня народження поета, нашого краянина, лауреата Національної премії ім.Тараса Шевченка Тараса Мельничука. Про його драматичну долю, щедрий талант, гуцульську вдачу розповіла, переплітаючи біографію поета з його яскравими, образними віршами та зі своїми спогадами про нього, завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька. Спогадами про зустріч з поетом поділилась також завідувач шкільною бібліотекою Надвірнянської ЗОШ №2 Любов Андрійович.

Народився Тарас Мельничук 20 серпня 1938 року в с. Уторопи Косівського району. Навчався в Чернівецькому університеті та Московському літературному інституті. У 1967 році у видавництві «Карпати» вийшла його перша збірочка поезій «Несімо любов планеті». З 1972 по 1975 роки був несправедливо позбавлений волі в таборі для політв’язнів на далекому Уралі за те, що у своїх віршах «зводив злісний наклеп на радянську державу, закликав до боротьби проти радянської влади». Рукопис збірки «Чага», як речовий доказ, було долучено до справи. В 1979 році – знову грати, колонія суворого режиму у Вінниці, а далі – післятюремні поневіряння.

У 1990 році побачила світ його друга поетична книга «Князь роси», а в 1992 році він був удостоєний Національної премії ім. Тараса Шевченка в галузі літератури.
У 1992 році громадськість Надвірної мали нагоду зустрітися з поетом від Бога Тарасом Мельничуком, зустріч з яким відбулася в стінах центральної районної бібліотеки. На зустрічі з ним працівники бібліотеки напам’ять читали його вірші, розповідали про його нелегку долю, а сам поет зачитав уривки із своїх поем «Осанна» та «Калинові ключі» та вірші із збірки «Чага», яка вийшла пізніше в Коломиї в 1994 році. Тарас Мельничук відповідав на запитання присутніх, роздавав автографи, експромтом складав вірші.

29 березня 1995 року його серце перестало битись, зімкнулись навіки очі поета та непересічної особистості. Похований високо в горах, на родинному обійсті. Нині в Уторопах діє музей Тараса Мельничука та встановлено пам’ятник. Щорічно у Чернівцях і Коломиї вручають літературну премію ім. Тараса Мельничука.

Під час літературної години присутні переглянули фільм про вручення Тарасові Мельничуку Національної премії ім.Тараса Шевченка, а також ознайомились із книжковою виставкою «Із страждання і болю – справжня поезія», розгорнутій до 80-річчя від дня народження поета.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.