«Ми проти торгівлі людьми»

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми. Правозахисники Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) спільно з Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) починаючи з 2016 року приймають активну участь у питаннях боротьби з торгівлею людьми.

В рамках проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», який реалізовує Надвірнянська центральна районна бібліотека в читальній залі відбулись громадські слухання «Ми проти торгівлі людьми!» до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

Запрошені – Ольга Томин, начальник відділу Надвірнянського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та Мар’яна Букатюк, фахівець з соціальної роботи – зазначили, що торгівля людьми визнана сьогодні серйозним злочином на міжнародному рівні. Сьогодні Україна є в переліку країн походження та транзиту для чоловіків, жінок і дітей, які вивозяться за кордон з метою примусової праці. Фахівці роз’яснили, які є форми торгівлі людьми, як не попастися на гачок та не стати жертвою торгівлі людьми, навели статистичні дані по Україні та області. Присутні задавали різні питання, які їх хвилювали, а також одержали роздатковий матеріал, де вказано гарячі телефонні лінії з протидії торгівлі людьми.

Складна економічна ситуація в країні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати роботу.

Торгівля людьми включає в себе торгівлю чоловіками, жінками та дітьми з метою експлуатації їх праці, сексуальної експлуатації, примусового жебрацтва, використання в порнобізнесі, втягнення до кримінальної діяльності та різного роду збройних конфліктів, а також торгівля людьми з метою трансплантації органів та тканин, насильницького донорства.

Про законодавчі акти, статті, які передбачають кримінальну відповідальність як протидію торгівлі людьми, розказав старший інспектор ювінальної превенції, капітан поліції Надвірнянського відділення поліції Роман Гаврилаш.

Україна (як на міжнародному, так і на національному рівні) застосовує багатовекторний підхід до проблеми боротьби з торгівлею людьми. Як правило, це проявляється у поєднанні стратегій боротьби з торгівлею людьми як такою, боротьби з нелегальною міграцією та боротьби із міжнародною організованою злочинністю. Кожен повинен бути уважним та обізнаним, тому сьогодні є такою важливою розповсюдження інформації про проблему торгівлі людьми.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.