Година духовності

17 липня в читальній залі центральної районної бібліотеки відбулась година духовності «Тернисті дороги єпископа Симеона Лукача», присвячена 125-річчю з дня народження блаженного мученика, єпископа УГКЦ Симеона Лукача.

Народився він 7 липня 1893 року в с.Старуня Солотвинського району. Батько Кир Симеона походив з родини священиків і був дяком у Старунській парафії. Мати, Анна Йосипівна, родом із с.Лісна Тарновиця, що на Надвірнянщині. Після закінчення Коломийської гімназії навчався в духовній семінарії в Станиславові. Деякий час був душпастиром в с.Ляцьке-Шляхоцьке Тлумацького повіту, а пізніше викладав моральне богослов’я в Станиславівській духовній семінарії. У 1945 році єпископ Станиславівський Григорій Хомишин висвятив його таємно на єпископа. За підпільні богослужіння єпископа Симеона Лукача у 1949 році було заарештовано і засуджено на 10 років тюрми суворого режиму у Красноярському краї, де він протягом 5 років виконував каторжну працю на лісозаготівлі. В 1955 році він повернувся до рідного села і продовжував підпільну душпастирську діяльність. В липні 1962 року владику Симеона Лукача було заарештовано повторно. Друге ув’язнення відбував у Станіславській тюрмі. У березні, внаслідок погіршення здоров’я, він повернувся в рідне село, де, незважаючи на свій фізичний стан, продовжував сповідати людей, служив Святу Літургію, а 22 серпня перестало битися його віддане служінню Богу серце.
У с.Старуня у 1991 році було освячено пам’ятник єпископу Симеону Лукачу. 27 червня 2001 року у м.Львові відбувся обряд беатифікації під час Святої Літургії у візантійському обряді за участю Папи Римського Івана Павла ІІ.

Ведуча, модератор години духовності завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька розповіла про страдницьке життя єпископа УГКЦ, в’язня радянсько-комуністичних концтаборів, блаженного мученика Симеона Лукача. Племінник Кир Симеона – відомий фотомитець, громадський діяч Михайло Лукач, розповів про маловідомі сторінки з життя свого родича, а також про роботу музею єпископа Симеона Лукача, організатором якого він є та про вшанування пам’яті блаженного Симеона Лукача під час візиту Патріарха і Глави УГКЦ Святослава Шевчука і Митрополита Івано-Франківського архієпископа Володимира Війтишина у с. Старуню. Колишня вчителька Ганна Полатайко поділились спогадами про те, як єпископ Симеон Лукач в 1955 році вінчав її з чоловіком. Присутні також переглянули численні копії архівних документів, світлини, ікони, а також книги з колекції Михайла Лукача. Учасники години духовності подивились цікавий документальний фільм «Симеон Лукач», у створенні якого посприяло «Живе телебачення Патріаршої курії УГКЦ». Директор бібліотеки Галина Волошин зазначила, що життя Кир Симеона – це духовний подвиг високоморальної людини, яка повністю присвятила своє життя служінню Богу, УГКЦ і своїм вірянам. На завершення години духовності всі присутні долучилися до молитви в пам’ять про блаженного мученика, єпископа УГКЦ Симеона Лукача.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.