Творча зустріч з письменницями Лесею Шмигельською та Галиною Христан

Бібліотечна світлиця завжди рада приймати в своїх стінах людей, котрі присвятили своє життя літературі. Заглибитися в світ чистого, душевного художнього слова – як цілюще зілля для душі читача.

3 липня в центральній районній бібліотеці відбулася творча зустріч з талановитими літераторками – цьогорічними лауреатами обласної літературної премії ім. В.Стефаника поетесою Лесею Шмигельською, яка перемогла в номінації “Поезія” та новелісткою Галиною Христан – переможницею в номінації “Проза”.

Поетеса з Рожнятівщини Леся Шмигельська – член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Марійки Підгірянки , член Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, авторка п’ятьох поетичних збірок: «Поцілунок літа» (2008), «Жінка з осені» (2010), «Тепло незвіданих доріг» (2012), «Всеобрій» (2014), «ПроСвіт» (2016), “Осанна осені” (2017).

ЇЇ вірші друкувалися в літературних та періодичних виданнях в Україні та за рубежем, а також у колективних збірках «З горіха зерня», «Вічний Павло» (спогади про П. Добрянського), «Рожнятівщина літературна», «Відлуння Майдану», «Воїнам Світла», “Мислити і жити українно” та ін. Тематика творів різнопланова: тут і творче пізнання світу та філософські роздуми, батьківська любов і найвищі почуття, любов до рідної землі, родини, болюча тема війни та переживання за долю власного народу. Поезія Лесі Шмигельської довірлива, позначена високою культурою мовлення, вона тонко передає переживання та біль жіночої душі, внутрішню напругу та психологічний стан.
Леся Шмигельська представила присутнім свої поетичні збірки, задушевно читала свої ліричні, філософські та патріотичні твори, які були тепло сприйняті слухачами. Поетеса щиро розповіла про себе та свою сім’ю, поділилася з присутніми планами на майбутнє та відповіла на ряд запитань.

Галина Христан, бібліотекар із с.Саджавка, член НСПУ, лауреат районної премії ім. Надії Попович, автор збірок прози: “Я вернусь”, “Старий і кіт”, “Великоднє чудо”, “Білий острів”, “Вірність” – стала лауреатом премії і. В.Стефаника за свою шосту книгу новел “Отченаш неба”, видану в минулому році. Галина Христан зачитала присутнім ряд прозових образків, які зворушили присутніх глубоким духовним і виховним змістом.

Модератор зустрічі директор ЦБС Галина Волошин, побажавши нових книг та вдячних читачів, подякувала письменницям за теплі і цікаві хвилини спілкування.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.