Літературний вечір-посвята до 115-ої річниці Лесі Верховинки

19 квітня у літературно-мистецькій вітальні центральної районної бібліотеки відбувся літературний вечір – посвята «Не сумуй, але збирай свої рими поетичні», присвячений 115-ій річниці з дня народження письменниці Лесі Верховинки. На захід завітали учні 8-Б класу Надвірнянської ЗОШ № 2 І-ІІІ ст. разом з вчителем Галиною Бреусовою. Про долю нашої краянки, письменниці, поетеси, драматурга та маловідомі сторінки її творчості розповіли ведучі вечора: завідувач відділом краєзнавчої літератури ЦРБ Раїса Грушецька та завідувач шкільною бібліотекою ЗОШ № 2 Любов Андрійович.

Народилась Леся Верховинка (справжнє ім’я письменниці Ярослава Лагодинська) 3 квітня 1903 року в містечку Делятин в сім’ї відомого доктора права, адвоката, суспільно-політичного діяча Галичини Миколи Лагодинського, який був депутатом віденського парламенту, Галицького Крайового Сейму, чільним діячем УНР. Леся Верховинка почала писати в 15 років. В 1923 році поступила до Віденського університету, де вивчала германістику. Леся Верховинка-авторка поезій та новел,оповідань, драматичних творів про життя рідного краю. Доля відвела їй неповних 33 роки життя. У 2013 році у Львові вийшла друком книга “До Делятина на крилах мрій”, світлини якої переглянули присутні.

Раїса Грушецька ознайомила присутніх із книгами Лесі Верховинки та літературою про неї, яка є в краєзнавчому відділі центральної бібліотеки. Вірші Лесі Верховинки читали учні Вікторія Людера та Любомир Лозинський. 

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.