Літературно-мистецька вітрина з нагоди 65-річчя Василя Андрушка

22 березня в бібліотеці Надвірнянського міського профтехучилища відбулась літературно-мистецька вітрина «Василь Андрушко – талановитий митець-універсаліст сучасності», присвячена 65-й річниці з дня народження нашого краянина. На заході були присутні учні 34-групи МПТУ- майбутні плиточники, облицювальники, штукатури, маляри. Про модерного скульптора по дереву, художника, графіка, неординарного поета розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури центральної районної бібліотеки Раїса Грушецька.

Василь Анрушко народився 22 березня 1953 року на Надвірнянщині в смт.Ланчин. Пройшов навчання на відділенні художньої обробки дерева Косівського технікуму народних художніх промислів (1972), а також факультеті проектування інтер’єру та меблів Львівського державного інституту декоративно-ужиткового мистецтва (1982). Член НСХУ з 1993 року. Викладач факультету образотворчого мистецтва Коломийського педагогічного інституту та Коломийського педагогічного коледжу. Учасник виставок в Україні та за кордоном (Австрія, Словаччина, Німеччина, Чехія). Володар першої премії в номінації скульптури на міжнародній виставці «Карпатський хребет» у 1998 році. Скульптури автора є в експозиціях різних музеїв, зокрема в Музеї сучасного українського мистецтва в Нью-Йорку, а також приватних колекціях багатьох країн.

Василь Андрушко уміє промовляти віршами не тільки через слово, а й через дерево, камінь, фарбу. 90-ті роки – це початок нового творчого захоплення, початок Андрушка-поета. Великий вплив на його творчість мав поет Тарас Мельничук, з яким приятелював. Василь Андрушко-автор таких поетичних збірок, як «Сон вісімки», «Брама N», «Колаж І…». Він є лауреатом премії ім.Тараса Мельничука та обласної ім. Василя Стефаника в номінації «Поезія».

Василь Андрушко зумів талановито розкритися у мистецтві, він володіє потужною художньою і творчою харизмою, незвичайною притягальною силою.

Його ліричну, філософську поезію та вірші громадянської тематики, написані під час і після Майдану, читали Раїса Грушецька, завідувач бібліотекою училища Світлана Остап»юк та учні МПТУ(група-34) Євген Щедрін, Іванна Лисак, Андрій Яворський. Учні також переглянули відеофільм про творчість нашого краянина «Мистецька палітра Василя Андрушка» та з цікавістю ознайомились із книжковою виставкою «Багатогранний талант Василя Андрушка». 

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.