Вивчай німецьку – цікаво та сучасно

З вересня 2017 року в Україні проходить Рік німецької мови під гаслом «Зроби наступний крок». Для багатьох молодих людей німецька мова – міст до серця Європи та шлях до професійного успіху.

Завдяки знанням німецької мови молодь може отримати вищу освіту в Німеччині, розширити свої перспективи в кар‘єрному розвитку. Адже більшість найвідоміших інноваційних компаній розташовані саме в Німеччині.

В рамках проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» в Надвірнянській районній бібліотеці відбулася зустріч-діалог «Вивчай німецьку – цікаво та сучасно» з учнями 10 класу Надвірнянської ЗОШ №2 (класний керівник Олександра Юречко, бібліотекар Любов Андрійович), членами європейського клубу «Мрія».

Надія Мартинюк, завідувач відділу обслуговування користувачів, розповіла про німецьку мову, як одну серед найпоширеніших і популярних мов в Європі і цілому світі. Координатор проекту Тетяна Гавриленко наголосила, що вивчення німецької культури, знайомство з творчістю німецьких письменників, митців допоможе краще пізнати Німеччину. Під час зустрічі, бесіда йшла про великого митця, який успішно працював у різних галузях культури. Це – талановитий німецький поет, драматург, прозаїк, критик, обдарований режисер, видатний теоретик театру, громадський діяч – Бертольд Брехт, якому виповнюється 120-річчя з дня його народження.

Шлях Бертольта Брехта завжди супроводжувався різкою полемікою, його творчість була приводом для гострих дискусій та ідейно-політичної боротьби. Антифашистська діяльність Б.Брехта ускладнювала і робила небезпечним його проживання в країнах Європи. У 1941 р. він відвідав Радянський Союз і звідти емігрував до США. П’ятнадцять довгих років йому довелося провести у вигнанні.

Але саме в еміграції Б. Брехт написав свої найкращі п’єси: «Страх і відчай у Третій імперії» (1935-1938), «Добра людина з Сезуану» (1938-1940), «Матінка Кураж та її діти» (1939), «Життя Галілея» (1939), «Кавказьке крейдяне коло» (1944).

Вплив і слава літературної творчості й театру Б. Брехта поширились далеко за межі Німеччини. Його п’єси ставилися в багатьох театрах світу. У кожній з них йдеться про діалектику добра та зла в людині, про відповідальність за завтрашній день всієї планети.

Присутні переглянули цікавий та змістовний фільм «Бертольд Брехт», ознайомилися з викладкою літератури творів письменника, його творчістю та отримали підготовлені бібліографом пам‘ятки користувача «Літературна творчість і театр Бертольда Брехта».

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами виставки «Бертольд Брехт і європейська драма ХХ ст.», які розповідають про митця, що відкрив нову епоху в західній драматургії. Виставка розрахована на учнівську молодь, студентів та користувачів, які захоплюються творчістю Бертольта Брехта.

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.