Творчий портрет Уляни Пилип’юк

120 липня в Молодківській сільській бібліотеці-філії в рамках проекту «Сільська жінка: творимо новий портрет» відбулось цікаве багатогранне дійство – бенефіс Уляни Пилип’юк, презентація її першої гумористичної збірки «Небелиці коло соровиці», яка щойно вийшла друком у видавництві «Лілея-НВ» (м. Івано-Франківськ) за фінансової підтримки відділу культури райдержадміністрації. Захід благословив о. Іван Гедзик. Молодківчанка Уляна Пилип’юк народилася 13 грудня 1983 року. В 1999 р. з відзнакою закінчила 9-й клас місцевої школи. Далі було навчання в Надвірнянському коледжі, Західно-українському економіко-правничому університеті. Та доля  привела її на посаду художнього керівника будинку культури, тож здобула ще й фах організатора культурно-дозвільної роботи в Калуському коледжі культури. Саме тут знайшла справжнє своє покликання, розкрила свої творчі таланти. Писала гуморески давно, відвідувала літературну студію «Бистрінь», друкувалася в районній газеті «Народна Воля». Модератор заходу завідувач бібліотекою Галина Середюк змалювала портрет Уляни як людини дуже творчої, талановитої, вона є добрим організатором, людяна, добра людина, яка любить людей і люди люблять її. Вміє згуртувати колектив, подати творчі ідеї, створити сценарії і заохотити однодумців, партнерів на втілення проектів. Так народжуються відеоролики з допомогою оператора Володимира Питлюка з інсценізацією її гуморесок, відеофільм про дівчину Сербицю з місцевої легенди, які набирають тисячі переглядів в інтернеті та були продемонстровані присутнім.

Що ж до літературної творчості, то поблагословив її  Нестор Чир, а Ірина Яцура називала її «панночкою з зірочкою в оці» та присвятила їй вірша, який прочитала директор будинку культури Людмила Йосипенко. Член НСПУ, авторка переднього слова до збірки Галина Христан відзначила, що «гумористична палітра її коломийкових гуморесок змальована на основі народних традицій і обрядів. Але авторка дуже вдало і виважено з гуманною лукавинкою підкреслює і риси характеру своїх героїв, і їхні негативні вчинки» та побажала нових творчих успіхів та надалі відвідувати літстудію «Бистрінь». З щирими привітаннями-побажаннями виступили також методисти районного будинку культури Ганна Халак, Дарія Гринішак, провідний методист центральної районної бібліотеки Марта Кушнерчук, колишній сільський голова Василь Кисляк, мама Уляни, від жителів села – Марія Дричак. Із захопленням слухали присутні гуморески  в неповторному виконанні  авторки,  Тетяни Юрчило та Павла Маратканова.

А ще Уляна – дружина, мама, господиня. Ось така багатогранна, талановита, освічена  сучасна сільська жінка, Берегиня своєї родини, звичаїв і традицій свого рідного села. Молодківчани гордяться своєю односельчанкою, поважають її, бажають гарного настрою, подальших творчих успіхів.

4 2 3

IMG_3182 IMG_3197 IMG_3204

IMG_3205 IMG_3207 IMG_3215

 

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.