Відкриття пункту Європейської інформації

009Надвірнянська центральна районна бібліотека стала учасником проекту Української бібліотечної Асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +).

26 вересня 2016 року в Надвірнянській центральній районній бібліотеці відбулось відкриття Пункту європейської інформації (ПЄІ) «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках України». Проект передбачає активну роботу бібліотек з популяризації знань про ЄС та європейський вибір України шляхом надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям місцевих громад, доступ інформаційних ресурсів сервісів мережі Інтернет з питань євроінтеграції та ЄС, надасть можливість оперативного та ефективного інформування з питань європейської інтеграції, роз’яснення людям, користувачам різних категорій значимість та перспективи євроінтеграції, залучення молоді до активної творчої діяльності, виховання патріотизму, шанобливого ставлення до історії, культури, обрядів та традицій народів інших країн світу, зокрема Європи, укріплення зв’язків між європейськими народами.

Директор централізованої бібліотечної системи Галина Волошин в своєму виступі зауважила, що Україна – попри будь-що – продовжує рухатись шляхом європейської інтеграції, бо прагнемо європейських стандартів, справжньої демократії та верховенства права у нашій країні, і від обізнаності і громадянської активності кожного залежить як швидко Україна стане повноправним членом ЄС, бо щоб щось змінити, треба змінитись самому. Також зазначила, що буде створена мережа пунктів європейської інформації «Все про Європу» на базі бібліотек-філій, котрі мають доступ до мережі Інтернет та розкрила основні напрямки діяльності центральної районної бібліотеки в рамках реалізації проекту.

009 017 011

Координатор проекту, бібліограф ЦРБ Тетяна Гавриленко у своїй слайд-презентації розповіла присутнім про основні завдання, цілі і види діяльності ПЄІ. Вона зокрема зазначила, що новостворений Пункт надаватиме усім зацікавленим користувачам доступ до інформаційних ресурсів та електронних баз даних щодо функціонування інституцій Європейського Союзу та інших європейських організацій, економіки, можливостей навчання, участі в наукових, молодіжних та інших програмах ЄС. Крім цього ПЄІ проводитиме збір та презентацію матеріалів з питань європейської інтеграції, проводитиме масові заходи та консультацій з питань ЄС.
На відкритті пункту європейської інформації були присутні: міський голова Зіновій Андрійович, заступник голови РДА Богдан Зеленчук, заступник голови районної ради Ігор Писклинець, начальник відділу культури РДА Олександр Зварчук та Володимир Гринішак, директор Надвірнянського туристично-інформаційного центру, котрі в своїх виступах зазначили важливість євроінтеграційних процесів України, необхідність більш повної інформації про Європейський Союз, його структуру, керівні органи, соціально-економічні, політичні, культурні аспекти, можливість участі в проектах та програмах ЄС.

Міський голова Зіновій Андрійович поділився досвідом співпраці громади міста в рамках програми ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” та розповів про співпрацю Надвірної з містами-побратимами Пруднік (Республіка Польща) та Крнов (Чехія), завдяки якій учні наших шкіл беруть участь в програмі міжнародного обміну досвідом, відвідують міста-побратими, де мають можливість спілкуватись зі своїми однолітками.

На завершення всім присутнім продемонстрували фільм “Україна – це Європа”.

Пункт європейської інформації відчинений в Надвірнянській центральній районній бібліотеці і готовий надати всім охочим необхідну інформацію про євроінтеграцію та співпрацю України з Європейським Союзом.

010 015 023

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.