Презентація журналу «Перевал»

IMG_6205На презентації журналу «Перевал», яка відбулась 3 листопада в юнацькій бібліотеці, з Івано-Франківська завітали головний редактор журналу, член НСПУ, поет, прозаїк Ярослав Ткачівський, член НСПУ, поет, журналіст редакції обласної газети «Галичина» Іван Гаврилович, голова обласної національної спілки краєзнавців Михайло Косило.

Завідувач відділу краєзнавчої літератури звернула увагу присутніх на те,що в часописі надруковані твори літстудійців із Надвірнянської літстудії «Бистрінь» – керівника літстудії Олександра Букатюка, поетеси Мирослави Гордєєвої та новелістки Галини Христан. Також у журнал увійшли твори уродженців із Ланчина  і Делятина – поетів Василя Андрушка і Івана Гавриловича.

Головний редактор журналу «Перевал» Ярослав Ткачівський  детально розповів про черговий випуск Всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал», який вийшов під девізом: «Україна понад усе!». Тематика публікацій – військово-патріотична, йдеться не тільки про сучасну російсько-українську, але й вже минулі війни. Автором статей є письменники й учені не тільки з Прикарпаття, але й з різних куточків єдиної держави. Вступне слово до журналу написали Михайло Сидоржевський – голова НСПУ, який високо оцінив цей номер журналу, а також Євген Баран – голова обласної НСПУ.

В цьому випуску – щемливі болі і тривоги поетів, прозаїків – Степана Пушика, Орисі Яхневич, Марії Вайно, Ольги Деркачової, Василя Бабія та ін. В журналі запроваджено нові розділи «Есеї» та «Переклади», в яких представлено есеїстику Василя Слапчука під заголовком «Не будьмо сліпцями» та художню документалістику Нобелівського лауреата Світлани Алексієвич (Білорусь) «У війни  – не жіноче обличчя» і Войцеха П’єстка (Польща) «На сході України – без змін».

Поет Іван Гаврилович зауважив, що часопис надав свої сторінки письменникам-ювілярам В. Качкану, М.Батогу, Д.Захаруку, котрі запропонували читачам добірки нових поезій і уривки роману про війну. До цього видання увійшов уривок документально-художньої повісті «Покоління   крицевих» лауреата Національної премії ім. Т.Шевченка Михайла Андрусяка.  Цікавим  і актуальним є розділ «Публіцистика», авторами публікацій яких є М.Слабошпицький, М.Сидоржевський, О.Клименко та В.Мірошниченко.

Голова обласної спілки краєзнавців М.Косило розповів присутнім про цьогорічне святкування ювілею – 90 років від заснування НСКУ. У журналі «Перевал» надрукована його стаття у співавторстві з В. Сабадухом «Краєзнавство, як оберіг патріотизму».

IMG_6198 IMG_6212 IMG_6218 IMG_6256IMG_6245IMG_6201

Поети Ярослав Ткачівський та Іван Гаврилович читали свої поезії які увійшли до часопису. На презентації виступили також новелістка Г.Христан та поет Р.Киселюк, які відмітили, що журнал актуальний, потрібний для молоді, а твори письменників вражають до глибини душі.

IMG_6226 IMG_6232 IMG_6250 IMG_6259IMG_6260IMG_6236

 

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.