Лицар тиші і грому

040015 рік оголошено роком Василя Симоненка. Яскравий поет-шістедисятник у 28 років згорів, пішов у вічність, а «допомогли» йому відповідні служби, добряче побивши за два місяці до смерті. Причина була банальна, якийсь конфлікт в закритому привокзальному буфеті, але то була лише причина, бо за «неблагодійним» поетом вівся нагляд. 03 березня в приміщенні міської бібліотеки для юнацтва проведено круглий стіл «Лицар тиші і грому», в якому взяли участь бібліотечні працівники, шанувальники творчості поета. Життя і творчість поета промайнуло у документальному фільмі «Я на світі такий один» з циклу «Гра долі». Викладач української мови й літератури Надвірнянського коледжу НТУ, член літстудії «Бистрінь» ім. Н. Чира Іванна Цимбалюк відзначила, що поезія В. Симоненка є надзвичайно актуальною сьогодні. Поет був безкомпромісний, йому боліла людська байдужість. Був романтик, мораліст, максималіст, в своїх поезіях доносить суть думки, в його поезіях – індивідуалізований простір українства.

046 050 070

Член НСПУ, бібліотекар Галина Христан акцентувала увагу присутніх на стосунках Василя з мамою. Все життя прожив з нею, турбувався про матір, а вона передала йому все найкраще, українське на генному рівні. Також багато спричинився до виховання внука і дід, батько матері, який помер, коли Василеві було 7 років.

Роман Мамчур наголосив, що Василь Симоненко був скромний, щирий, веселий, часто скептично і з гумором відносився до друзів і самого себе. В нього чудова лірика, по його віршах розсипано чимало перлів-образів, які могла створити справді геніально талановита людина. Недаремно посмертно йому була присвоєна Національно премія ім.. Т.Г. Шевченка.
Завідувач Делятинською філією Квітослава Брунько відзначила, що червоною лінією у творчості поета проходить любов до Батьківщини, свого народу.

Роман Мамчур, Квітослава Брунько, Раїса Грушецька читали поезії Василя Симоненка, Роман Глодан виконав пісню «Виростеш ти, сину…».

055 075 079

080 083 084

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.