Презентація книги

Изображение 0511 квітня чималу аудиторію зібрала презентація книги «В огні повстання. УПА на відтинку Чорного Лісу 1943-1945. Перша частина», яка відбулась у приміщенні міської бібліотеки для юнацтва. Ця книга – спогади сотника УПА, командира 21 ТВ «Гуцульщина» Петра Мельника, уродженця с. Камінна нашого району, в якій автор описує події 1943-1945 рр. в контексті висвітлення процесу формування, вишколу та діяльності відділів УНС і УПА на теренах Станиславівщини. В додатках до книги вперше публікуються матеріали ГДА СБУ, які проливають світло на останні роки життя і діяльності «Хмари». Книга побачила світ завдяки ентузіазму, клопіткій праці упорядників – директора музею визвольних змагань (м. Івано-Франківськ) Ярослава Коретчука та завідувача відділу музею Степана Бандери (с. Старий Угринів Калуського р-ну) Степана Лесіва. Вони – молоде покоління, нова генерація дослідників історії визвольних змагань краю, які своєю відданістю справі, знаннями заповнюють білі плями, повертають імена багатьох героїв, віддають їм шану. У своїх виступах Степан та Ярослав розповіли про роботу над упорядкуванням книги, про те, як їм вдалося ідентифікувати більшість осіб, інформацію про яких подає П. Мельник у своїх спогадах, про уточнення назв населених пунктів тощо. Презентація відбувалась дуже жваво, було чимало запитань до упорядників, присутні активно підтримували розмову, дискусію, виступили краєзнавець Іван Кметюк, редактор газети «Народна Воля» Іван Гриджук, радник голови районної ради Василь Андрейчук, бібліотекар Саджавської бібліотеки Галина Христан, завідувач бібліотекою с. Камінна Галина Волошин, родич Петра Мельника, член НСЖУ, фотомитець Василь Мельник.

Унікальність даної праці в тому, що це – свідчення очевидця формування УПА на території нашої області, яке дає можливість читачеві по новому прослідкувати за перебігом тих подій, їхньою хронологією та вникнути у думки, бачення автора.

Упорядники вдячні Сализі Ярославу за надану копію праці П. Мельника «В огні повстання», Ганцюку Петру – за допомогу в роботі над біографічними довідками.

Впевнені, що книга буде цікавою не лише науковцям, краєзнавцям, дослідникам, але й широкому загалу читачів, яким не байдужа історія рідного краю.

Изображение 035 Изображение 041 Изображение 049

Изображение 054 Изображение 055 Изображение 056

Изображение 057 Изображение 058 Изображение 061

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.