Архів листопада, 2017

Виставка-факт

Горить свіча, І огортається журбою. Осінній день промерзлою ходою У серце стука. Пам’ять про померлих Замучених голодним тридцять третім. Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932-1933 рр.

Година пам’яті “Їм у віках судилося безсмертя”

23 листопада в читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася година пам’яті “Їм у віках судилося безсмертя”, присвячена двом героїчним сторінкам в історії України: 96 років з часу розстрілу вояків УНР під Базаром та початку Революції Гідності у листопаді 2014 року на Майдані Незалежності у Києві.

Трагічна сторінка української історії: розстріляне відродження

«Розстріляне Відродження» – це жахливе за своїм змістом словосполучення стало назвою трагічного періоду, який переживала вітчизняна культура в 30-ті роки ХХ століття. Понад 200 (?) поетів, прозаїків, перекладачів, літературних критиків, літературознавців, викладачів, театральних діячів стали тоді жертвами злочинного сталінського режиму. Ці люди були винні в тому, що Бог зронив у їхнє серце зерно внутрішньої свободи […]

Історичний портрет до 130-річчя Дмитра Вітовського

20 листопада в читальній залі центральної районної бібліотеки відбувся історичний портрет «Дмитро Вітовський – провідник Листопадового чину» з нагоди 130 річниці від дня народження полковника УГА, Державного Секретаря Військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського.

З плеяди новітньої літератури

Однією з найяскравіших сторінок сучасної української літератури є творчість Ірен Роздобудько: талановитої письменниці й журналістки, майстрині сценарної фільмографії та переможниці багатьох літературних конкурсів. З нагоди її 55-річчя у відділі обслуговування (абонемент) бібліотекар Ярослав Лазорко провів годину спілкування з представницями прекрасної статі, яких приваблює її самобутнє відображення стосунків між людьми загалом та долі звичайної жінки зокрема.

Презентація книги «Отченаш неба» Галини Христан

10 листопада в читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася творча зустріч з нашою краянкою – письменницею, новелісткою Галиною Христан та презентація її нової книги «Отченаш неба». Книга видана у Івано-Франківську у видавництві «Місто НВ» у серії «Бібліотека спілки» за сприяння міського голови Руслана Марцінківа та підтримки Івано-Франківської міської ради.

Свято української писемності та мови

9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови – державне свято, яке встановлене в 1997році Указом Президента «Про День української писемності та мови» на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в об’єднанні українського суспільства. Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих […]

Презентація книги Володимира Присяжнюка “У середмісті моєї пам’яті”

1 листопада бібліотекарі району та шанувальники поетичного слова мали змогу зустрітися і поспілкуватися з поетом Володимиром Присяжнюком на презентації його нової книги – збірки лірики “У середмісті моєї пам’яті”. Зустріч відбулася в залі міської бібліотеки для юнацтва. Представила поета та поділилася з присутніми своїми враженнями від його філософсько-поетичної творчості директор ЦБС Галина Волошин.